اسکار 2021 بالاخره بعد از کشدار ترین فصل خود در طول تاریخ سرانجام برگزار شد. با وجود نیاز به اقدامات ایمنی از قبیل آزمایش‌های متعدد COVID-19 و فاصله‌گذاری اجتماعی، نسخه جمع و جور نود و سومین جایزه اسکار درزمان پاندمی توانست خود را به عنوان مراسمی گره خورده با احساسات مردم به اثبات برساند. گرچه امسال کمی از درخشندگی و تجملات همیشگی این مراسم کاسته شده بود و فرش های قرمز ۶ فوت از هم فاصله داشتند، اما شرکت کنندگان در حضور دوربین الزامی به زدن ماسک نداشتند.

دسته بندی : اسکار بازدید 62 بار
ادامه مطلب ...

نقد و بررسی فیلم مسافر قاچاق Stowaway

فیلم Stowaway محصول کشور آلمان و در ژانر درام ، علمی تخیلی می‌باشد و به کارگردانی جو پیانا در سال 2021 ساخته شده است. در فیلم مسافر قاچاق بازیگرانی چون آنا کندریک، دانیل دا کیم، شامیر اندرسون، تونی کولت، و… به ایفای نقش پرداخته اند.

دسته بندی : نقد و بررسی بازدید 96 بار
ادامه مطلب ...

فیلم مورتال کامبت Mortal Komba

فیلم Mortal Kombat محصول کشور استرالیا و در ژانر اکشن ، علمی تخیلی می‌باشد و به کارگردانی سایمون مک کوید در سال 2021 ساخته شده است. در فیلم مورتال کمبت بازیگرانی چونجسیکا مک نامی ، جو تسلیم ، جاش لاوسون ، لوئیس تان و… به ایفای نقش پرداخته اند.

دسته بندی : نقد و بررسی بازدید 251 بار
ادامه مطلب ...

فیلم پدر The Father

فیلم پدر (فیلم The Father) محصول کشور فرانسه و در ژانر درام می‌باشد و به کارگردانی فلوریان زلر در سال 2020 ساخته شده است. در فیلم پدر بازیگرانی چون Anthony Hopkins، Mark Gatiss، Olivia Colman، Olivia Williams، و… به ایفای نقش پرداخته اند.

دسته بندی : نقد و بررسی بازدید 79 بار
ادامه مطلب ...

نقد و بررسی فیلم هیچکس Nobody محصول سال 2021

فیلم Nobody محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن ، جنایی می‌باشد و به کارگردانی Ilya Naishuller در سال 2021 ساخته شده است. در فیلم هیچکس بازیگرانی چون Aleksey Serebryakov، Bob Odenkirk، Christopher Lloyd، Connie Nielsen، و… به ایفای نقش پرداخته اند.

دسته بندی : نقد و بررسی بازدید 173 بار
ادامه مطلب ...

فیلم پیک The Courier

فیلم The Courier محصول کشور انگلستان و در ژانر هیجان انگیز می‌باشد و به کارگردانی Dominic Cooke در سال 2021 ساخته شده است. در فیلم پیک بازیگرانی چون بندیکت کامبربچ ، مراب نینیدزه ، راشل بروسنهان ، ولادیمیر چوپریکوف و… به ایفای نقش پرداخته اند.

دسته بندی : نقد و بررسی بازدید 143 بار
ادامه مطلب ...

چادویک بوسمن

همیار(شریک)من درنویسندگی و همکار  اوبرت شخصی ست به نام استون بون  که حامی و یاری دهنده ی ما ست و من به دلیل علاقه ی شدید چادویک بوسمن به بازی کردن در نقش افراد سیاهپوست تاریخی،با او شوخی میکردم.ما در مورد نقش های اودر مجموعه ی  “42” در نقش جکی رابینسون و نقش قهرمان خیالی شگفت انگیز، تی چالا، در مجوعه ی فیلم پلنگ سیاه (Black Panther) چیزهایی یادداشت کردیم (نوشتیم).علاوه بر این، بوسمن  نقش های تورگود مارشال و جیمز براون را بازی کرده است،در حال حاضر نقش مردان سیاه پوست(Black) از نظر سبک و سیاق بسیار متفاوت از سایر نقش هاست که این شکاف بین شخصیت ها برای یک بازیگر غیر قابل تحمل است.”در آخر او نقش یک الاغ را برای من بازی خواهد کرد.”شوخی کردم.(این جمله به این دلیل گفته شده که او نقش های زیاد و متفاوتی را بازی کرده است) او از من بهتر خواهد بود.من فقط شوخی می کردم،اما وقتی به عقب نگاه می کنم متوجه می شوم که دوست داشتم این فرصت  را ببینم و تجربه کنم.متاسفم که نمی توانم این فرصت را بدست آورم. چادویک بوسمن از عالم عمومی و معمول به دور و بی خبر است،آخرین سال زندگی اش به نبرد با سرطان روده ی بزرگ گذشت،و این در حالی بود که هنوز فیلم هایش در حال نمایش بر روی پرده ها ی سینما بود.متاسفانه در تاریخ 28 اوت 2020 این بیماری پیروز شد و او را از پا درآورد. اودر آن زمان 43 ساله بود.

 

دسته بندی : بیوگرافی بازدید 124 بار
ادامه مطلب ...

کوچ نشین در رکاب بروس چتوین (Nomad: in the footsteps of Bruce Chatwin) عنوان فیلمی است که نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری نقش اول آن را ورنر هرزوگ (Werner Herzog) برعهده داشته است.

باتوجه به امتیاز IMBd ، این شخص پرکار ۷۱ تایید کارگردانی را به نام خود ثبت کرده‌است. البته بجز این ها، سه فیلم در دست تولید هم کارنامه ی درخشان کاری او را نشان می دهند.شخصاً دو سوم فیلم های هرزوگ(Herzog) را تماشا و آن ها در سه گرو دسته بندی کرده ام.گروه اول متشکل از کارهای اصلی او هستند و همگی جزو بی نظیر ترین فیلم های جهان اند.گروه دوم را دو فیلم به خود اختصاص داده اند.این دو فیلم بر روی لبه ی خوب یا بد بودن همواره درحال لغزش هستند . یک جفت دیگر از فیلم های او در گروه سوم قرار می گیرند ، که پس از دیدنشان عقیده ام در رابطه با سینما بسیار تغییر کرد.

دسته بندی : نقد ، نقد و بررسی بازدید 121 بار
ادامه مطلب ...

نقد فیلم حصار

نقد و بررسی فیلم حصار ( Vivarium ):محصول سال ۲۰۲۰ و از ۹۷ دقیقه تشکیل شده است.
ایموگن پوتس در نقش جما، جسی ایزنبرگ در نقش تام و انا هاردویک به عنوان پسر و جاناتان آریس در نقش مارتین ،نقش آفرینی کرده اند.کارگردان لورکان فینگان  ،نویسنده (داستان) گرت شانلی- لورکان فینگان، نویسنده گرت شانلی, فیلمبردار مک گرگور,ویرایشگر تونی کرانستون و کریستیان آیدینز اندرسن به عنوان آهنگساز این فیل هنرنمایی نموده اند.

 

فیلم Vivarium درمورد زوجی جوان که به دنبال خانه ای رویایی پا به محله ای عجیب و غریب می گذارند، است.این زوج مجبور به نگهداری از کودکی می شوند، در اصل آن ها در ویواریومی (Vivarium) زندانی شده اند و مسئولیت بزرگ کردن پسری را که نمی شناسند بر عهده دارند.در ادامه داستان آن ها به ماهیت اصلی قضیه پی می برند و همه چیز آرام آرام فاش می گردد.

دسته بندی : نقد ، نقد و بررسی بازدید 424 بار
ادامه مطلب ...

نقد و بررسی فیلم سگ شکاری

فیلم سگ شکاری: هنکس نقش Krause را بازی می‌کند که افسری بلندمرتبه است و فرماندهی یک ناوشکن مدل USS Keeling با اسم رمز Greyhound (سگ شکاری) به او محول شده و یک ناوگان با 37 کشتی متفقین را در اقیانوس اطلس در اوایل 1942 رهبری می‌کند.

تاریخ دانان جنگ جهانی دوم این بخش از تاریخ را به اسم نبرد اقیانوس اطلس می‌شناسند، یک بازی موش و گربه‌ای بی وقفه بین ناوهای متفقین و زیردریایی‌های آلمانی که کل مدت جنگ را در برمی‌گیرد و به قیمت جان هزاران نفر تمام شده است.
در حالی که هالیوود تعداد زیادی فیلم در مورد جنگ‌های زمینی اروپا در طول جنگ جهانی دوم تولید کرده است اما فیلم‌هایی که درمورد اتفاقی که در اقیانوس اطلس رخ داده‌اند کمتر دیده می‌شوند چون توانایی‌های فنی که بتواند کشمکش نبرد ناوشکن‌ها با زیردریایی‌های آلمانی را به درستی به بیننده انتقال دهد چیز نسبتا جدیدی است.

دسته بندی : نقد ، نقد و بررسی بازدید 125 بار
ادامه مطلب ...
css.php